Чи потрібно реєструвати ГБО, і що для цього необхідно: відповідають професіонали

Чи потрібно реєструвати ГБО

Одразу відповідаємо на перше запитання: потрібно. У нашій країні це обов'язкова процедура, адже йдеться про переобладнання паливної системи авто. Перед тим, як зареєструвати ГБО, вам необхідно підготувати ряд документів. Що це за документи, і де їх узяти – розповімо далі.

Які документи потрібні для встановлення ГБО

Кожне десяте авто в Україні працює на газу. І число таких переобладнаних автомобілів тільки зростатиме. Якщо доцільність переходу на газ не викликає сумнівів, то необхідність реєстрації нового обладнання – предмет обговорення на форумах. Різноманітність «вагомих» думок в інтернеті та суб'єктивне тлумачення законодавства породили масу суперечок про те, чи є встановлення ГБО переобладнанням автомобіля..

Уважно вивчивши Закон України «Про дорожній рух», пункт «Порядок переобладнання автотранспорту», можемо сказати, що монтаж газової системи – це різновид переобладнання автомашини, адже в результаті змінюються маса автомашини та характер роботи двигуна.

Дозвіл на встановлення газобалонного обладнання, за законом, не потрібен, але реєструвати такі нововведення в ДАІ – обов'язково. Щоб реєстрація пройшла «гладесенько-рівнесенько», встановлювати ГБО повинна спеціалізована компанія.

Чому так? Тому що після монтажу на руки ви отримуєте сертифікати, які будуть потрібні для автоінспекції.

Список необхідних документів:

  1. Сертифікат на встановлене газобалонне обладнання..
  2. Акт прийому/передачі автомашини, переобладнаної для роботи на зрідженому газі (вказуються дата і характеристики встановленої системи). Перші два документи видає компанія-інсталятор.
  3. Техпаспорт на транспортний засіб.
  4. Паспорт громадянина України.
  5. ІПН (ідентифікаційний номер).

Як бачите, ніяких додаткових паперів готувати не потрібно, весь комплект буде в наявності відразу після завершення робіт зі встановлення. Звичайно, якщо ви звернулися до сертифікованої станції.

Як зареєструвати ГБО

Реєстрація переобладнання – стандартна процедура, в якій немає нічого складного. Трохи вашого часу в МРЕВ – ось і все, що необхідно для реєстрації.

Які кроки потрібно зробити, щоб «легалізувати» модернізацію свого авто:

  1. Вибрати сертифіковану компанію, яка займається встановленням ГБО і уточнити, чи обслуговуються машини ваших моделі та марки.
  2. Після завершення роботи забрати сертифікати й акти. У VipGaz ви отримаєте всі документи на газове устаткування.
  3. Протягом 10 днів звернутися в Центр надання послуг з реєстрації автомобілів (колишній МРЕВ). При вас мають бути автомобіль і всі перераховані вище папери.
  4. На місці ви напишете заяву на перереєстрацію автомобіля. Через 2–4 години вам видадуть новий техпаспорт із записом «Встановлено газобалонне обладнання».

Отже, якщо правильно вибрати сертифіковану компанію-установника та отримати всі необхідні документи, то вся процедура перереєстрації забере у вас не більше одного дня.

VipGaz