Реєстрація ГБО в ДАІ

Реєстрація ГБО в ДАІ: все, що потрібно для оформлення

Ви перевели автомобіль на газ. Чудово! Отже, машина вже готова працювати і заощаджувати ваші гроші на паливо. Залишається ще один важливий момент: зареєструвати встановлення нового обладнання в ДАІ. Без цього ніяк.

Які проблеми можуть виникнути, якщо немає реєстрації газової системи:

 • Можна отримати штраф від інспектора ДПС у розмірі 340–425 грн, а це приблизно половина вартості реєстрації чи 46 л газу.
 • Можна отримати заборону на експлуатацію автомобіля.
 • Складнощі зі зняттям авто з обліку.
 • Проблематичність виїзду на авто з країни.

Якщо ви вирішили зробити з вашого седана кабріолет, то авто потрібно обов'язково перереєстровувати. Інакше буде штраф. Так само і з газовим обладнанням. Воно впливає на роботу мотора і збільшує вагу авто. Саме тому оформлення ГБО в ДАІ – це важлива і необхідна процедура. Після реєстрації ви дійсно будете спокійно їздити на газі.

Що потрібно надати в ДАІ для реєстрації ГБО

У процедурі реєстрації немає нічого складного. Головне – підготувати пакет необхідних документів. Встановлюючи обладнання у VipGaz Center, ви отримуєте не тільки надійне устаткування, але й усю документацію на обладнання, необхідну для подачі в держоргани.

Документи, які ви отримуєте у VipGaz Center після встановлення:

 1. Акт приймання-передачі автотранспорту, переобладнання для роботи на газовому паливі. У документі вказуються характеристики поставленого ГБО і дата проведення монтажу.
 2. Сертифікат на встановлену газову систему. Ці форми видаються з дозволу Міністерства зв'язку і транспорту, Центру безпеки дорожнього руху МВС України.
 3. Талон на балон. Важливий, але недооцінений документ. Наявність талона – це ваша гарантія надійності й тривалості служби ємності для газу.

Його видають далеко не всі компанії-установники. По-перше, мало хто взагалі запитує про нього при прийнятті машини після встановлення. По-друге, наявність таких документів – це виняткова риса балонів європейського виробництва. Наприклад, Туреччина талонів і гарантій не дає, а отже «темна історія» ємності, що потрапила до вас, так і залишиться темною.

Ваші документи, які потрібно надати разом з документами на ГБО: 

 • внутрішній паспорт громадянина України;
 • техпаспорт на переобладнану машину;
 • ідентифікаційний номер (ІПН).

Як оформити газобалонне обладнання без проблем:

 1. Правильно вибрати компанію-установника. . Ліцензія на монтаж ГБО на авто вашої моделі, хороші фахівці та наявність профільного обладнання – це найважливіші вимоги до установників, на які ви повинні звертати увагу при виборі станції.
 2. Отримати перераховані документи (акт, сертифікат, талон) одразу після закінчення встановлення. Зверніть увагу, що строк дії сертифіката та акту – 10 днів після видачі.
 3. Звернутися до МРЕВ. . Тепер ця організація називається Центр надання послуг з реєстрації транспортних засобів. Напишіть заяву на перереєстрацію і через 2–3 години отримаєте новий техпаспорт, де буде вказано: «встановлено ГБО».

Скільки коштує оформити ГБО

Вартість реєстрації ГБО в державтоінспекції становить у середньому від 680 до 730 грн. Максимальна ціна – 1400 грн, мінімальна – 230 грн: точна сума залежить від того, в якому районі знаходиться конкретне МРЕВ. У будь-якому випадку «легалізація» газобалонного обладнання не потребує великих капіталовкладень, зате звільнить вас від багатьох проблем у майбутньому.

Після встановлення, а це приблизно 4–5 годин, ви заберете свою машину з робочим ГБО і всіма документами. Відразу після монтажу у VipGaz Center ви можете вирушати в ДАІ та оформляти перереєстрацію.

 

VipGaz