Комп'ютерна діагностика

Комп'ютерна діагностика автомобіля у Vipgaz Center

Сучасні автомобілі нашпиговані електронікою не гірше від «просунутого» ноутбука. Але прогрес має свої мінуси: технологічна «начинка» потребує високоточної діагностики.

Комп'ютерна діагностика ГБО авто: як і коли проводиться

Бортовий комп'ютер відповідає за злагоджену роботу вузлів машини, контролює подушки безпеки, гальма, трансмісію, вчасно сигналізує про неполадки. Тому і діагностика повинна бути «на рівні». 

Навіщо проводиться комп'ютерне сканування

В авто з електронною системою управління двигуном (ЕСУД) уже передбачено бортову самодіагностику. Спеціальні пристрої безперервно сканують силовий вузол у момент запуску і в процесі роботи. Як тільки виникає проблема, на екрані з'являється сигнальний напис. Навіщо ж тоді їхати на СТО для діагностики?

Справа в тому, що спеціалізоване сканування стану головних вузлів машини допомагає виявити проблему до того, як бортовий комп'ютер віднайде помилку. Крім того, у ранніх моделях автомашин ЕСУД не стоїть. Не обійтися без професійної діагностики, якщо встановлено газобалонне обладнання.

Які методи перевірки стану автосистем використовуються:

 • візуальний огляд і прослуховування;
 • вимірювання основних параметрів за допомогою приладів;
 • електронна діагностика.

Перший спосіб доступний кожному, але органи чуття – ненадійні діагности, якщо йдеться про автомобільні вузли. Другий варіант є точнішим, але витратним за часом.

Комп'ютерна автодіагностика – найефективніший метод з'ясування стану машини і встановленого обладнання.

Періодичність комп'ютерного сканування машини

Регулярний техогляд – умова надійної роботи автомобіля. Хочете бути впевненим у «залізному коні» і без страху вирушати в далеку поїздку – робіть електронну діагностику не рідше разу на рік. Якщо машині доводиться працювати в інтенсивному режимі, то проводити комплексний огляд потрібно двічі на рік.

Краще приїжджати на перевірку в жовтні-листопаді або березні-квітні: перед зміною сезону погоди, при підготовці до зимового (річного) водіння машини.

Коли без перевірки на СТО не обійтися

Трапляється, що на сканування доводиться їхати раніше наміченого строку. Причиною стають тривожні симптоми в роботі автомобіля.

7 приводів для позапланової діагностики:Внеплановая диагностика авто

 • витрати бензину або газової суміші збільшилися;
 • з'явився білий або чорний вихлопний дим;
 • тиснете на педаль газу, а замість набору швидкості машина сповільнюється;
 • з'явився нехарактерний стук і шуми в роботі двигуна;
 • мотор став довше прогріватися;
 • потужність ДВЗ знизилася.

Виявивши такі моменти, вирушайте на станцію техобслуговування. Автодіагностика допоможе виявити неполадки, не чекаючи появи більш серйозних проблем.

Електронне автосканування – точність по максимуму

Комплексне вивчення стану автомобіля проводиться тільки в умовах спеціалізованого сервісу.

У VipGaz Center комп'ютерним скануванням займається команда професійних майстрів з використанням високоточного електронного обладнання.

Що перевіряється під час діагностики:

 1. стан ДВЗ, ходових вузлів автомобіля, коробки передач;
 2. коректність роботи електронного блоку управління;
 3. функціонування датчиків і контролерів;
 4. стан паливного блоку, системи охолодження.

Після закінчення перевірки програма виводить на екран монітора інформацію про несправність. Якщо виявлено порушення в роботі ЕБУ, проводиться переналаштування. Високоточна діагностика машини допомагає майстру визначити, який елемент потребує ремонту.

Комп'ютерна діагностика «рулить» – більш точного і швидкого способу визначити стан головних вузлів автомобіля на сьогодні ще не придумано!

Вартість комп'ютерної діагностики – від 120 грн.

VipGaz