Сертифікація ГБО

На станції VipGaz ви можете офіційно встановити ГБО і отримати Сертифікат відповідності, який потрібен для реєстрації ГБО в сервісному центрі МВС. Проводимо сертифікацію для всіх клієнтів VipGaz, які встановлюють у нас газобалонне обладнання. Якщо ви провели установку на іншій станції, ми теж можемо провести сертифікацію і якщо монтаж виконаний відповідно до вимог ГОСТ ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019, видамо на встановлення Сертифікат відповідності.

З січня 2020 року в Україні діють оновлені правила реєстрації ГБО. Законодавчо набрали чинності нові вимоги контролю переобладнання авто на газ, а також оформлення необхідних документів реєстрації ГБО.

Який перелік необхідних документів для реєстрації ГБО?

У сервісному центрі МВС у вас, як у фізичної особи, попросять надати:

 • Паспорт;
 • Ідентифікаційний номер (ІПН);
 • Свідоцтво про погодження конструкції;
 • Акт прийому-передачі автомобіля;
 • Акт технічної експертизи або сертифікат відповідності (видається уповноваженим органом, або партнерський ГБО центр, відповідно до пункту 13 постанови КМУ від 21 липня 2010 No 607, з поправками 31 травня 2012 No 471 постанови КМУ до п.13).

Юридичним особам для оформлення ГБО знадобляться:

 • Код за ЄДРПОУ (ЄДРПОУ);
 • Виписка ЄДР;
 • Технічний паспорт автомобіля;
 • Свідоцтво про погодження конструкції;
 • Акт прийому-передачі автомобіля;
 • Сертифікат відповідності / акт технічної експертизи (видає уповноважений орган, або партнерський ГБО центр, відповідно до пункту 13 постанови КМУ від 21 липня 2010 No 607, з поправками від 31 травня 2012 No 471 постанови КМУ до п.13).

Для реєстрації ГБО на авто придбаних за дорученням необхідно надати:

 • Технічний паспорт транспортного засобу
 • Договір купівлі-продажу авто;
 • Свідоцтво про погодження конструкції;
 • Акт прийому-передачі автомобіля;
 • Сертифікат відповідності / акт технічної експертизи (видає уповноважений орган, або партнерський ГБО центр, відповідно до пункту 13 постанови КМУ від 21 липня 2010 No 607, з поправками від 31 травня 2012 No 471 постанови КМУ до п.13).

Як швидко необхідно зареєструвати ГБО після монтажу?

Газового обладнання, встановлене на транспортний засіб, повинно бути зареєстровано впродовж 10 днів з дня установки, такі терміни передбачені законодавством України.

Як швидко необхідно зареєструвати ГБО після монтажуСкільки часу займає оформлення сертифікат відповідності?

Цей процес не займає близько 2-х годин. Сам сертифікат зазвичай можна отримати в компанії вже на наступний день після процедури. На цьому реєстрація не закінчується. З усім зібраним пакетом документів (дивіться перелік вище для фізичних і юридичних осіб) Ви повинні попрямувати в сервісний центр МВС, щоб оформити новий технічний паспорт на автомобіль. Це займе ще приблизно 2-3 години часу. Заміна техпаспорта вам обійдеться від 480 до 500 грн.

Тобто при грамотному виборі сертифікованої компанії-установника і наявності всіх документів, весь процес перереєстрації може зайняти у вас не більше 1-2 днів.

Який штраф за прострочене оформлення газової установки?

На жаль, законодавство не враховує життєві обставини, які можуть перешкодити оформити ГБО в перші 10 днів після установки. Перший штраф за незареєстровану своєчасно газове обладнання - 340 грн. Якщо повторно буде виявлено, що газова установка без реєстрації - власнику загрожує позбавлення водійських прав на термін до 6-и місяців.

Увага! Важлива інформація

Дуже рекомендуємо довірити установку газу на свій автомобіль тільки перевіреним сертифікованим станціям. Тільки надійні та сумлінні центри здійснюють монтаж ГБО відповідно стандарту (ГОСТ ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019). В іншому випадку Ви втратите багато часу і коштів, так як через порушення ТУ, авто буде направлений на доопрацювання.

Як встановити газове обладнання самостійно?

Якщо ви точно впевнені, що власноруч можете встановити газ на авто, без шкоди для себе і оточуючих - звичайно робіть самостійно. Але звертаємо вашу увагу, що монтаж повинен відповідати ДСТУ. І також Вам варто врахувати, що для реєстрації ГБО потрібен акт прийому-передачі авто і свідоцтво про погодження, що оформляється тільки сертифікованим сервісом. І це ще не всі підводні камені, сьогодні в Україні дуже багато несертифікованих установок, які навіть при правильному монтажі не зможуть пройти сертифікацію ГБО. Тому звертайтеся до професіоналів - економте власний бюджет і дорогоцінний час.

Коли неможлива сертифікація ГБО на авто?

Досить часто автовласникам відмовляють в реєстрації ГБО, а саме:

Реєстрація ГБО

- Всім авто без номерних знаків (або якщо номер пошкоджений).

- Автотранспортним засобам, які не зареєстровані в Україні.

- Не узгоджена конструкція автотранспортного засобу, тобто ви самостійно сконструювали автомобіль і вирішили встановити на нього ГБО.

- Обладнання (газова установка) не відповідає європейським нормам якості.

Друзі, VipGaz бажає вам ні цвяха ні жезла і безпроблемної реєстрації ГБО на улюблене авто. Слідкуйте за нашими новинами та дізнавайтесь більше корисної інформації.

VipGaz