Перевірка системи запалювання

Перевірка системи запалювання

Пам'ятаєте «бородату» загадку про те, що ви запалите, коли заходите в темну кімнату із сірниками в руках? В автомобілі роль сірників відіграє котушка запалювання. Неважливо, їздите ви на бензині чи перевели машину на газ. Двигун запускає в роботу котушка, яка запалює паливну суміш.

Перевірка котушки запалювання – робота для професіоналів

За принципом роботи деталь нагадує трансформатор із двома обмотками. Завдання пристрою – підвищити номінальну напругу в 12 V до появи іскри у свічці. Далі дія розвивається за принципом доміно: бензинова суміш запалюється, імпульс запускає поршні, колінвал починає обертатися, авто їде.

Без цього елемента не обходиться жодний з блоків запалювання:Перевірка котушки запалювання

 • електронний;
 • контактний
 • безконтактний

Чому запалювання виходить з ладу

Виробники визначають ресурс котушки кілометражем. Стандартний показник – 50–80 тис. км. Але чітких правил немає: на одних авто елемент безвідмовно працює і з великим пробігом, іншим перевірка модуля запалювання потрібна раніше за 50 тис. км.

Поширені причини несправності котушки:

 • природна спрацьованість деталі;
 • серйозне перевантаження елемента;
 • перегрівання;
 • потрапляння вологи на корпус або всередину пристрою.

Як визначити поломку, не заглядаючи під капот

Щоб зрозуміти, що запалювання «барахлить», не потрібен професійний досвід в автосервісі. Типові симптоми помітить навіть водій-початківець.

Як проявляється несправність:

 • стартер працює, акумулятор заряджений, а мотор не запускається;
 • тиснете на газ, а движок працює нерівномірно, «захлинається»;
 • не всі циліндри працюють або запускаються з перебоями – мотор троїть; проблема проявляється сильніше, коли на вулиці високий рівень вологи або йде дощ;
 • швидкість набрали, перемикаєтеся на підвищену передачу і відчуваєте ривки;
 • у холодну погоду відчуваються перепади в роботі двигуна; коли мотор прогрівся, неполадки стають меншими, але не зникають;
 • з'являється відчуття, що машина розганяється із зусиллям, ніби хтось притримує авто;
 • на передній панелі спалахує сигнальне повідомлення check engine.

Як зрозуміти чи зламалась котушка запалювання

Чим небезпечне непідготовлене втручання

Перше бажання при появі проблем – підняти капот і розібратися, що не так. Проте, якщо ви не професійний автомастер, не гарячкуйте.

Щоб визначити точну причину, потрібна спеціальна діагностика котушки запалювання. Названі симптоми є характерними для інших елементів блоку запалювання, наприклад для розподільника. З'ясувати, що справа саме в котушці, допоможе тестування в сервісі.

До того ж самостійне від'єднання контактів від свічки запалювання загрожує двома серйозними проблемами: є ризик отримати удар струмом і спалити котушку, збільшивши напругу на вторинній обмотці.

Як перевіряють іскру на СТО

Електроніка, яку встановлено на сучасних авто, – справа тонка, і розібратися в нюансах роботи зможе тільки професіонал. «На око» проблеми не визначиш, потрібна точна діагностика.

Для цього у VipGaz Center використовується:

 1. автоматичне тестування модуля запалювання;
 2. діагностика тестером;
 3. перевірка на стенді.

Плюс професійної діагностики – комплексне вивчення проблеми, яке виявляє стан кожного елемента. Спеціальна апаратура допоможе визначити характер несправності й провести ремонт котушки запалювання або замінити зламану деталь на нову.

Одна несправність тягне за собою поломку інших елементів запалювання, і в результаті призводить до втрати ходових якостей автомобіля. Не чекайте, поки машина затихне «намертво» і буде потрібно викликати евакуатор. Приїжджайте в автосервіс самі, і майстри на місці приведуть систему запалювання «до тями».

Вартість перевірки системи запалювання – від 200 грн.

VipGaz