Встановлення ГБО на Chevrolet Niva

Модель на конвеєрі вже більше 15 років, а єдиний мотор скоро відсвяткує чверть століття з дня випуску. Однак для справжніх позашляховиків, до сегменту яких «Шевроле Нива» належить абсолютно справедливо, довгі роки означають одне – машина вартує своїх грошей.

Захмарним ресурсом «вазівська» «четвірка» не володіє. З невеликими змінами агрегат зустрічається на інших моделях АвтоВАЗ. Витрати палива через рамну конструкцію і повний привід теж скромними не назвати. Перший нюанс компенсується недорогими запчастинами, а підвищений апетит двигуна – переходом автомобіля на газ, причому на пропан-бутані строк безремонтної експлуатації двигуна збільшується. Правда, за умови коректного налаштування системи.

Встановлення ГБО на Ниву Шевроле: нюанси

Автомобіль можна газифікувати як другим, так і четвертим поколінням газобалонної апаратури. Перший варіант виходить дешевшим, а другий – зручнішим в експлуатації, завдяки автоматизації перемикань режимів і відсутності необхідності втручатися в роботу устаткування з боку водія. Крім того, у ранніх поколіннях газобалонного обладнання залишається ризик неправильного налаштування впорскування, тому що регулювання редуктора-випарювача проводиться вручну.

Нива Шевроле

У 4-му поколінні від наладчика також багато залежить. Проте наявність програми впорскування допомагає фахівцеві впоратись із завданням точніше. Остаточні регулювання системи виконуються в русі. Потім отримана паливна карта перевіряється при діагностиці, і тільки тоді, коли суміш коректна, машина готова до експлуатації. Витрати палива – плюс 20% порівняно з бензином. Для поліпшення ККД мотора рекомендується до комплектації ГБО на Шевроле Нивавключати варіатор КВЗ.

З недоліків виокремлюють малокубатурний багажник і відсутність ніші під запаску. Через це пропановий балон «з'їдає» частину дефіцитного простору. В окремих випадках автовласники наважуються підвішувати газову ємність зовні, під заднім бампером. Така компоновка супроводжується незначною переробкою вихлопної системи. Автомобілям, які експлуатуються в режимі жорсткого офф-роуда, подібна конфігурація не підходить через ризик пошкодити балон.

Детальніше про вартість комплектів і варіанти компонування дізнавайтесь у наших консультантів.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz