Встановлення ГБО на Ford Mondeo 2.0

Встановлено ГБО:
Італія
Autogas Italia
Італія
4

На Ford Mondeo 2.0  встановлено ГБО Autogas Italia з балоном на 43 л.

Модель довгий час оснащувалася моторами сімейства Duratec («Дюратек»), які відомі нам також за автомобілями Mazda та Volvo. Агрегати відносяться до розряду витривалих – вони здатні відходити 400–450 тис. км без «капіталки».

Єдине, що потрібно «Дюратекам», – «пришпорювати» їх час від часу. Так, це той випадок, коли мотор не любить коротких пробігів на низьких обертах – за спокійної експлуатації він «чахне», і циліндропоршнева група (ЦПГ) обростає нагаром. Однак в останньому, п'ятому, поколінні (з 2013 року) під капотом «Мондео» міцно і, схоже, назавжди облаштувались агрегати серії EcoBoost («Екобуст»).

Ці двигуни з прямим упорскуванням і турбіною до безпроблемних не відносять, у всякому разі, в наших широтах, тому що «Екобусти» є вкрай чутливими до якості палива. Газ на Ford Mondeo можливо поставити і в першому, і в другому випадку. Однак принцип роботи газової системи все ж залежить від типу ДВС. Почнемо з Duratec.

Установка ГБО на Ford Mondeo (інжектор)

«Дюратеки» розроблялися, коли екологічні вимоги ще не були настільки жорсткими, тому йдеться про добре скроєний мотор із поступливим характером. Своєчасної заміни розхідників і масла, а також розумної експлуатації цілком достатньо, щоб агрегат слугував вірою і правдою. Установка ГБО на Форд Мондео ніяк не змінює враження від Duratec за умови правильної комплектації газового обладнання: для цього потрібно ставити комплекти виключно 4-го покоління.

Застосування більш ранньої технології заборонено через пластиковий колектор на більшості модифікацій «дюратеківських» ДВЗ.

mondeo 2.0

Особливість «газового карбюратора» є такою, що до колектора надходить уже готова паливно-повітряна суміш. З’явиться випадкова іскра – і передчасне займання (мікровибух) забезпечено.

Від подібних аварійних ситуацій покликаний охороняти зворотний клапан (антиудар), проте він не завжди спрацьовує. І якщо власник авто з металевим колектором відбудеться нелегким переляком і заміною всіх (!) датчиків двигуна, то автовласники машин із композитним колектором можуть до всього і постраждати. Саме тому ГБО на Форд Мондео з інжекторним мотором має бути 4-го покоління, не нижчим. Технологія «газового інжектора» позбавлена подібних недоліків.

Більше того, у сучасних газобалонних установках за коректність їх роботи відповідає електронний блок управління (ЕБУ) з програмою газового впорскування. Якщо прошивки є універсальними, то після монтажу систему треба додатково налаштувати, а отримані дані перевіряють при діагностиці.

Установка ГБО на Форд Мондео («Екобуст»)

Екотехнологія виникла услід за екологічними вимогами, які стають дедалі жорсткішими. Однак зменшення викидів досягається за рахунок ускладнення організації впорскування і підвищення октанового числа самого пального. Ціна високооктанового бензину є вищою, тому менші витрати ніяк не відображаються на витратах автовласника. Крім того, варто хоча б кілька разів заправитися неякісним бензином, і прогар поршнів гарантований – в «Екобустів» ця проблема трапляється часто.

Також до слабких місць віднесемо випускний колектор – він металевий, але двошарова конструкція змушує інженерів застосовувати тонкостінний метал. Унаслідок цього відбувається прогар внутрішньої стінки колектора, а вслід – поломка турбіни, куди його залишки потрапляють насамперед.

Установка ГБО на Ford Mondeo не ліквідує ці ризики, проте октанове число пропан-бутану є вищим, ніж у будь-якого бензину. Це означає, що двигун слугуватиме довше за умови, звичайно, правильного підбору комплектації газобалонної установки. Зазначимо, що на EcoBoost можна застосовувати два типи газових систем – LPI та LPG, тобто відбуваються або впорскування випаруваного газу (традиційна технологія газового інжектора), або подача пропан-бутану в камеру згоряння у зрідженому стані (без випаровування).

В обох випадках застосовуються персоніфіковані програми газового впорскування, що підвищує кінцеву ціну комплекту до преміальної. Висока вартість газифікації збільшить поріг окупності переобладнання. Натомість автовласник отримає бездоганну систему газового впорскування, яку створено спеціально під конкретну модифікацію двигуна. З бюджетним ГБО Форд Мондео не проїде і сотні кілометрів. Підрахувати пробіг точніше допоможе наш консультант, який також відповість на всі запитання, що стосуються переведення на газ фордівських моторів «Екобуст».

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz