Газ на авто: плюси і мінуси

Газ на авто: преимущества и недостатки

Їздити на бензині – справа звичайна.

Але постійне зростання цін на цей нафтопродукт змушує задуматися про альтернативне паливо.

Поки електрокари повільно з'являються на нашому авторинку, небувалу популярність у країні завоювало газобалонне обладнання.

Експерти прогнозують, що через кілька років на газі їздитиме кожний п'ятий автомобіль.

Які переваги та недоліки набуває переобладнаний транспортний засіб і чи варто переводити машину на газ – давайте розбиратися разом.

Газ на авто: за і проти

Далі ми зібрали разом усі спостереження і думки щодо встановлення ГБО, а також провели невелике опитування серед наших відвідувачів і клієнтів.

Головні переваги газобалонного устаткування:

 1. Економічність – головний плюс. . Переобладнання машини дозволяє вдвічі скоротити витрати на паливо.
 2. Робота двигуна стає більш плавною, тихой, ведь пропан-бутановая смесь прогорает в цилиндрах дольше, нагрузка на коленвал и цилиндропоршневую группу снижается.
 3. Збільшення ресурсу ДВЗ за счет уменьшения нагрузки на основные детали мотора (клапаны, свечи, поршни, гильзы). В результате двигатель может проработать до 200 000 км дольше.
 4. Запас ходу зростає, адже встановлення газобалонної апаратури не виключає використання бензину. Перехід машини на газ і навпаки відбувається автоматично: закінчилось одне паливо – до двигуна відразу надходить інше. Так можна покрити відстань без дозаправки у 2 рази більшу, ніж звичайно.
 5. Викиди шкідливих речовин знижуються в рази. Склад пропан-бутану чистіший від бензину – в ньому практично немає сірки і свинцю. Екологічність ГБО оцінили не тільки в Європі, але і в Україні: власники машин з газовим обладнанням користуються державними пільгами.

Мінуси газобалонного обладнання:

 1. Чимала вартість обладнання і налаштувальних робіт. Якщо одномоментна виплата – занадто великий удар по бюджету, ми пропонуємо можливість поставити ГБО у кредит.
 2. Вільного місця в багажнику стане менше. Правда, всього на «запаску» – саме такий розмір має стандартний тороїдальний балон.
 3. Необхідність регулярних техоглядів. Цей мінус можна розглядати і з позитивного боку: підвищується самодисципліна водія, і авто завжди в порядку.

Чи варто ставити ГБО: коли встановлення дійсно є виправданим

Якщо ви хочете економити, незважаючи на частоту поїздок на авто, то сміливо говоріть установленню: «Так».

Коли вигідно переобладнувати машину під газ:

 • якщо автомобілем користуєтесь активно; устаткування на машині, що тижнями стоїть у гаражі, окупиться не швидко;
 • якщо ви не плануєте в найближчі три роки міняти транспортний засіб;
 • час гарантійного обслуговування вашого авто вже минув; переобладнання анулює гарантійні зобов'язання виробника;
 • двигун витрачає більше 10 л бензину на 100 км.

Перехід машини на газ виправданий для тих, хто проїжджає щодня великі відстані та збирається користуватися цим авто протягом наступних трьох років. Довірте встановлення газобалонного обладнання професіоналам і відчуєте вигоду вже сьогодні.

VipGaz