Чи можна ставити ГБО на авто з єврономерами?

ГБО на авто на єврономерах чи ні

За деякими оцінками, не менше мільйона (!) автомобілів у країні експлуатуються з реєстраційними номерами Євросоюзу.

Проблема ця давня, але влада чомусь не в змозі її вирішити так, щоб одночасно дотримуватися законності та справедливості.

Підозрюємо, що вирішення питання ляже на плечі вже нового президента і депутатів наступного скликання. Мільйон машин – це мільйон виборців.

Ніхто з можновладців не хоче потрапити в немилість такої обширної частини електорату.

Пан Ніхто

Економлячи на ціні вживаного авто, «начебто власник» «євробляхи» позбавляється можливості здійснювати будь-які операції, пов'язані із заміною технічного паспорта транспортного засобу. Встановлення ГБО це стосується безпосередньо, тому що єдиний спосіб узаконити обладнання – це вписати його в техпаспорт. А маніпуляції з документами іншої держави в органах МВС України неможливі.

Та й взагалі, щоб отримати новий техпаспорт, потрібна присутність власника автомобіля або уповноваженої ним особи (ген. довіреність). Установник також вимагатиме присутності господаря. А особа за кермом «євробляхи» має стільки ж прав на неї, скільки і «лівий» перехожий. Машину ж оформлено на зарубіжну фірму, а кордон на ній перетинав «верблюд» – так, якщо хто не знає, називають громадян Євросоюзу, які за помірну плату завозять на митну територію України такі автомобілі.

 Ввіз автомобілів з ЄС

Що буде, якщо їздити з незареєстрованим ГБО?

Штраф за незареєстроване ГБО невеликий – 20–25 неоподатковуваних мінімумів (340–425 грн). Приблизно у стільки ж обійдеться отримання техпаспорта. Та от біда – штрафувати вас можуть хоч через кожні 100 м, а за перереєстрацію потрібно заплатити один раз.

Для водія авто на єврономерах зустріч з працівниками автоінспекції закінчується непередбачувано. Якщо машина потрапить на штрафмайданчик, то забрати її звідти не вийде – буде потрібна присутність власника. Приводів для настільки крайніх заходів небагато:

  • Порушення правил стоянки, якщо авто перешкоджає руху решти транспорту.
  • Несправність автомобіля, яку не можна усунути на місці.
  • Відсутність водійського посвідчення.
  • Алкогольне сп'яніння.
VipGaz