Навіщо потрібна перевірка VIN-коду автомобіля

Перевірка VIN-коду автомобіля

ВІН-номер авто – це єдиний офіційний і глобальний ідентифікатор транспортного засобу (ТЗ). Якщо перед вами «Мерседес», але по ВІН машина фігурує в базі як «Лада», то це не зовсім «Мерс». Ви не зможете поставити його на облік або оформити юридичний документ на відчуження.

Є ймовірність і зовсім втратити машину, навіть якщо вона купувалася по-чесному.

Саме тому перевірка VIN-номера – обов'язкова процедура, причому при покупці як уживаного, так і нового авто. Проблеми з невідповідністю виникають не тільки в юридичній площині.

Що таке VIN-код

Це унікальна буквено-цифрова комбінація із сімнадцяти символів. У ній немає трьох букв латинського алфавіту – O, Q, I, які легко сплутати з цифрами 0 чи 1. Завдання коду – ідентифікувати автомобіль у декількох аспектах. З юридичної точки зору, ними є обсяг двигуна, колір кузова, порядковий номер, фактичний виробник і країна виробництва, а також рік випуску, який в Україні дуже впливає на ціну вживаного екземпляра. З технічної точки зору, йдеться про ряд нюансів, які визначають модифікацію ТЗ.

VIN-код

Як код допомагає в роботі

Юридична складова тут є важливою, щоб стягувати податки, визначати право власності на рухоме майно і перевіряти машину в контексті участі в злочинах. Технічна – щоб полегшити сервісне обслуговування авто. Наприклад, машину викрали, тому господар звернувся в поліцію. Зрозуміло, що злочинцеві легко змінити або підробити держномер, а ось провернути те саме з VIN не вийде через його унікальність. Відсутність таблички та її дублюючих написів на кузові дає право органам внутрішніх справ підозрювати, що автомобіль крадений.

Спроба змінити цифру або букву нічого не дасть, тому що колір, тип кузова або марка, згідно з підробленими номерами, можуть відповідати іншому автомобілю або зовсім відсутні в природі. За ВІН можна побічно визначити, чи побувала машина в ДТП. Автовиробники часто кодують навіть такі опції, як парктронік, датчик дощу або омивач фар. Їх фактична відсутність в екземплярі, який придбається, за наявності в кодуванні вказує на заміну обвіса або елементів кузова.

Сервісні станції активно користуються VIN при підбиранні або замовленні запчастин і комплектуючих. На практиці часто виникали ситуації, коли відповідні коду запчастини по факту не підходили. Пізніше з'ясовувалося, що даний екземпляр піддавався глибоким змінам, причому власник, як правило, не перший, про це й не здогадувався. Навіть при монтажі ГБО в окремих випадках потрібно перевірити ВІН-код. Наприклад, коли встановлюють персоніфіковане обладнання або газобалонне устаткування під рідке впорскування (LqPi), де газові прошивки відповідають конкретній модифікації автомобіля.

VipGaz