Переваги варіатора ГБО

Переваги варіатора ГБО

Хочеш зекономити – переводь автомобіль на газ. Ця думка вже не викликає розбіжностей. А от необхідність дооснащення машини варіатором КВЗ для багатьох – питання відкрите. Що це за пристрій, його вигоди і недоліки, який ККД варіатора – розповімо про це далі.

Плюси і мінуси октан-контролера

Варіатор кута випередження запалювання – так називається невелике електронний пристрій, який встановлюється на газобалонну систему автомобіля.

Навіщо? Щоб вчасно давати команду електронній системі машини на підпал газової суміші. Адже октанове число пропану вище за бензинове до 14 одиниць. Отже, прогорає довше, і щоб згоріло без залишку та не перегрівало клапани, потрібно підпалювати його швидше.

Налаштування варіатора дозволяє раніше давати команду ЕБУ на запалювання. Причому пристрій підключається виключно до ГБО, тому кут випередження запалювання бензину не змінюється.

Головні переваги варіатора:

  • точно визначає момент запалювання газової суміші;
  • оптимізує процес згорання газу в бензиновому двигуні;
  • знижуються витрати палива (до 10% на пропан-бутані);
  • двигун працює м'якше і тихіше;
  • впускні клапани і сідла не перегріваються і слугують довше;
  • робоча температура ДВЗ і вихлопних газів не підвищується;
  • пристрій можна демонтувати без шкоди для газової апаратури.

Мінуси варіатора::

  • потрібно витратитися на покупку пристрою та встановлення;
  • можлива відсутність корисного ефекту; такий результат може виникнути, якщо варіатор сумнівної якості, його встановили некомпетентні майстри або ви хочете встановити його на таке ГБО, де електроніка робить усе сама.

Компанія VipGaz встановлює варіатори Microluch і «Хміль», які чудово зарекомендували себе на практиці. Ми вже багато років займаємося встановленням октан-контролерів для тих клієнтів, які хочуть підвищити корисність газової системи.

До речі, монтаж варіатора можна проводити одночасно із встановленням ГБО або в будь-який зручний момент після цього.

ККД варіатора кута випередження запалювання

Якщо такий контролер встановлено за всіма правилами, то в результаті збільшується ККД двигуна. У чому це проявляється? Ви відчуєте, що ходові якості авто покращилися: двигун став потужнішим, а сам автомобіль швидшим. Найбільше ефект помітний на метанових газових устаткуваннях: ККД двигуна зростає до 25%.

Установлення варіатора КВЗ дозволяє в деяких випадках організувати роботу двигуна і газобалонної системи максимально злагоджено та ефективно. Вирішили ставити варіатор – звертайтеся до наших менеджерів і отримаєте професійну думку щодо такого апгрейда ГБО конкретно у вашому випадку.

VipGaz