Що таке ГБО: лікбез від професіоналів

Что такое ГБО

Набридло засмучуватися, побачивши нову ціну за літр бензину? Хочете економити на паливі й при цьому користуватись автомобілем кожний день? Вихід є: встановіть ГБО, і на заправці платитимете вдвічі менше.

Компанія VipGaz більше десяти років займається професійним установленням і обслуговуванням газового обладнання. Ми знаємо все про ГБО і готові поділитися цим з вами.

Усе про ГБО: які вигоди дає блакитне паливо?

ГБО – это газобаллонное оборудование, которое монтируется на автомобиль. Благодаря такому апгрейду машина может работать на газовом и бензиновом топливе. Система – сложная, включает механические и электронные блоки. Вся установка подключается к электронному блоку управления авто.

Переваги переходу на газову систему:

  1. Витрати на паливо скорочуються у 2–2,5 раза..
  2. Двигун працює більш плавно і м'яко.
  3. Пропан-бутанова суміш має високе октанове число (102–108), тож прогорає повністю. Завдяки цьому мотор слугує довше без ремонту.
  4. Можна використовувати два види палива поперемінно (перехід з бензину на пропан здійснюється автоматично або вручну).
  5. Удвічі збільшується пробіг без дозаправки (закінчиться газова суміш – ЕБУ переведе машину на бензин).
  6. Екологічність. Шкідливих речовин у результаті згорання виділяється менше (на 69% для карбюраторів, на 53% для дизелів). Останні покоління ГБО відповідають міжнародним вимогам Євро 4; 5; 6.

Щоб ваші очікування від установлення газобалонного обладнання були виправданими, слід дотримуватися таких умов:

  • ставити якісну газову систему перевіреного бренду;
  • довірити монтаж обладнання ліцензованій компанії (наявність сертифікатів, офіційна гарантія, подальше техобслуговування);
  • регулярно проходити технічний огляд. Нульовий ТО після установки системи необхідно проходити через 1–1,5 тис. км пробігу, а потім перевіряти машину кожні 10–15 тис. км пробігу (залежить від обладнання).

Покоління ГБО: коротко про головне

Виробники і фахівці-установники розділили газобалонне обладнання на кілька поколінь. Класифікація є неофіційною, але дуже зручною. На сьогоднішній день існує шість поколінь газових систем для автомобілів. Принципова відмінність у подачі газу до двигуна: карбюраторний тип, розподілене або безпосереднє нерозподілене впорскування.

Системи з першої по третю вже застаріли технічно і морально, тому зараз практично не встановлюються на нових автомобілях. Найпопулярніший варіант – ГБО 4-го покоління. Устаткування підходить практично для всіх моделей інжекторних авто: газова суміш подається у пароподібному стані.

П'яте і шосте покоління – нові системи, які ще рідко встановлюються в Україні. Характерна особливість – рідке впорскування газу. У першому випадку – в колектор, а в другому – відразу в циліндри. Автомобіль витрачає менше палива, а потужність двигуна зберігається, як на бензині. Коштує відчутно дорожче «четвірки», зате можна обладнати найсучасніші машини.

Хочете скоротити витрати на паливо і продовжити «життя» свого двигуна – обирайте 4-те, 5-те або 6-те покоління ГБО. Дозвольте собі їздити скільки завгодно!

VipGaz