Встановлення ГБО на Lexus GX470

Lexus GX470:

  • об'єм 4.7
  • V подібний 8и циліндровий двигун
  • автоматична коробка передач

Встановлен гбо на Lexus GX470:

  • редуктор A.K.M.E. Diego
  • форсунки Valtek
  • газовий комп'ютер A.K.M.E. Diego
  • балон тороїдальний на 86 л.
  • мультиклапан Tomasetto
  • система змазки клапанів FlashLube

У 2002 році в серці американського автопрому японці вперше представили люксовий рамний позашляховик, який, за законами жанру, мав під капотом V-подібну «вісімку» об'ємом 4,7 л. Однак, як це часто буває, модель отримала популярність по всім сторонам всіх океанів.

У наших широтах до «великих» авто ставляться з особливою любов'ю. Однак паливний апетит автомобіля (20 л на 100 км у міському режимі) змушує автовласників шукати шляхи скорочення витрат на пальне. Перехід «Лексуса» на пропан  це практично безальтернативний спосіб економити на заправці. Крім того, газифікація машини не несе за собою жодних іміджевих втрат, тому що розміри кузова дозволяють зробити газову установку практично непомітною з боку.

Lexus GX470: витрата газу

Тут «Лексус» не стане винятком з правила: витрата пропан-бутану на 15-20% вища бензинової. Пояснюється це різницею в хімічних і фізичних властивостях бензину і пропану. Спроби досягти бензинових показників призводять до передчасного ремонту двигуна  звичайна доля всіх ДВЗ, які працюють на некоректній паливній суміші.
 
До слова, японські V8, якими оснащують модель, належать до розряду супернадійних агрегатів. Безремонтний пробіг легко перевалює рубіж в 500 км. Мотори не мають конструкційних недоліків, тому в середовищі мотористів движки 2UZ оцінюються в 5 балів за п'ятибальною шкалою. Причому це стосується як першої модифікації без VVTi, так і наступної, яка вже була обладнана цією фірмовою тойотівською системою.
 
Основні питання, що цікавлять власників Lexus GX470,  витрата газу і принцип роботи ГБО. На перший ми відповіли. Однак зауважимо, що зовсім відмовитися від бензину не вийде, адже алгоритм роботи двигуна з газовою установкою наступний: запуск і прогрів мотора відбуваються на бензині. Коли температура охолоджуючої рідини досягає хоча б 40°С, відбувається перемикання на пропан-бутан. При досягненні обертів двигуна відмітки вище 4000 об./хв. газовий режим відключається  або частково з довприском бензину, або повністю, це залежить від комплектації газобалонної установки.
Управління режимами відбувається за допомогою електроніки  електронного блоку управління (ЕБУ), яким комплектуються газові установки. Тобто водієві не потрібно втручатися в процес. Загалом водій навіть не відчує зміни паливного режиму. Завдання автовласника  вчасно заправлятися пропаном і підтримувати залишок бензину в баку для прогрівного циклу.
 
газ на Lexus GX470

Установка ГБО на Lexus GX 470: нюанси комплектації

Для того щоб водій отримував від їзди на пропан-бутані не менш задоволення, ніж при експлуатації на бензині, однієї розумної керуючої уприскуванням програми в ЕБУ недостатньо. Важливо, щоб інші елементи газобалонного комплекту могли реалізувати потенціал електроніки: газові форсунки  їх тут вісім, по одній на кожен циліндр  повинні відповідати потужності мотора. Те ж стосується і редуктора-випарника  редуктори підбирають з 20-процентним запасом потужності.
Крім того, у форсунок є ще один показник, критично важливий при газифікації сучасних ДВЗ,  швидкість спрацьовування штока, або скорострільність. Важливо, щоб форсунка не тільки встигала пропускати через себе потрібний обсяг газу, а й встигала за імпульсами ЕБУ. Якими типами форсів і редукторів випарників може комплектуватися установка ГБО на Lexus GX 470, вам підкаже наш консультант.
 
Що стосується інших елементів газобалонного комплекту, то тут дотримуються принципу «не нашкодь»  іміджу або комфорту водія і пасажирів. Наприклад, не рекомендуємо використовувати дешеві шланги, але зовсім не через їх недовговічність. Низька якість газових трубопроводів проявляється вже на перших тисячах кілометрів пробігу стійким запахом газу в салоні. Причому шланги будуть зберігати герметичність, але їх стінки наскрізь просочаться газовим одорантом. З-під капота запах легко проникне в салон  немає нічого неприємніше стороннього запаху в салоні «Лексуса».
 
З дешевими хомутами ситуація ще гірша: через вібрацію і перепад температури щільність обхвату у бюджетних моделей хомутів слабшає, і тоді разом з появою запаху відбувається витік  газ на Lexus GX 470 виходить назовні, і ні про яку економію в такій ситуації мова не йде. Щоб недорогі моделі хомутів зберігали систему герметичною, доведеться щодня їх підтягувати. Досвід показує, що навіть дисципліновані водії часто про це забувають, а значить, краще відразу ставити якісні хомути. Втім, це стосується всіх агрегатів газобалонної установки.
 
Ну, а тепер найцікавіше запитання  де розмістити газовий балон?
 
Тут є два варіанти компонування  в багажник або зовні замість запаски. У першому випадку можна використовувати циліндричну 100-літрову ємність. Однак автовласники частіше вважають за краще зовнішнє розміщення  замість запасного колеса. У цій компонуванні застосовують ТОР на 86-89 л, а сама запаска переміщується в багажник в чохлі.
Одним словом, власник сам вирішує, яким балоном комплектувати ГБО на Lexus GX 470  на експлуатацію це не впливає. Врізка заправного пристрою також можлива в будь-якому зручному для водія місці. Детальніше про переваги тієї чи іншої компоновки дізнавайтеся у нашого консультанта.
Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz