Встановлення ГБО на Lexus RX300

Lexus RX300:

  • об'єм 3.0
  • 6и циліндровий двигун
  • автоматична коробка передач

Встановлене ГБО на Lexus RX300:

  • редуктор Gurtner 400hp
  • форсунки Valtek
  • газовий комп'ютер Zenith
  • баллон тороїдальний Atiker на 72 л.
  • мультиклапан Tomasetto

Про агрегат 1MZ, яким оснащувалися «рисаки» другого покоління, мотористи кажуть: «Нічого надприродного – черговий вічний двигун «Тойота». ГБО на Lexus RX 300 не впливає на ресурс «шістки» за умови правильної комплектації газобалонної апаратури. ДВЗ вважається таким, що не ремонтується, однак півмільйона кілометрів пробігу для цього мотора – звичайне явище. Головне – не забувати доливати моторне масло, «масложер» частіше з'являється вже після 200-тисячного рубежу.

Ще один нюанс – регулювання теплових зазорів клапанів: при їзді на бензині клапани регулюються за необхідності, але заглядати під кришку слід через кожні 100 тис. км пробігу – так наказує виробник. На практиці автовласники навіть не згадують про цю процедуру. Газ на Lexus RX 300 зобов'язує стежити за зазорами ретельніше: регулювання виконують через кожні 50 тис. км пробігу, а сервіс газобалонного устаткування – через кожні 10 тис. км пробігу.

Головною сервісної операцією ТО ГБО є заміна газового фільтра. Ресурс головних агрегатів устаткування перевищує 100-тисячний рубіж. Ці фактори в поєднанні з різницею в ціні бензину і пропан-бутану дають хорошу економію: обладнання окупає себе кілька разів.

ГБО на Lexus RX 300

ГБО на Lexus RX 300: нюанси комплектації та експлуатації на газі

На відміну від наступних поколінь «рисака», мотори 1MZ не належать до розряду складних для газифікації: тут немає прямого впорскування і гібридного устаткування. До слова, «гібриди» також переводяться на пропан-бутан, щоправда, за особливою схемою. Що стосується комплектації ГБО на Лексус РХ 300 з «атмосферним» мотором, то тут важливо враховувати потужність мотора і характеристики рідних бензинових форсунок.

Редуктор-випарник рекомендуємо підбирати з 20-процентним запасом потужності, що усуне граничні навантаження на агрегат, а отже, збільшить строк його експлуатації. Газові форсунки в комплектації устаткування, крім відповідності потужності двигуна, не повинні поступатися бензиновим аналогам за «скорострільністю». При дотриманні цих умов устаткування ГБО на Lexus RX 300 окупиться вже через 15 тис. км пробігу, а сама їзда на газі не відрізнятиметься від бензинової.

Підрахувати поріг окупності більш точно допоможе наш газовий калькулятор, де враховуються індивідуальні нюанси експлуатації.

Алгоритм роботи автомобіля на пропан-бутані досить простий: запуск і прогрівання двигуна відбуваються на бензині. При цьому можна починати рух, електроніка сама переключить машину на газ. Усі робочі параметри вносяться в електронний блок управління (ЕБУ) на етапі налаштування газової системи на Lexus RX 300. Витрати газу при цьому вищі від бензинових на 15–20%. Різниця у витратах пояснюється відмінностями (хімічними та фізичними) між пропан-бутаном і бензином, а різниця в ціні з лишком компенсує збільшення витрат пального.

Газовий режим діє в широкому діапазоні обертів – від холостих до 4000 об/хв. Коли стрілка тахометра долає верхню межу, ЕБУ активує бензиновий режим. Те саме відбувається, коли закінчується газ у балоні. Тобто участь водія в роботі системи ГБО 4-го покоління не потрібна. Головне – вчасно заправлятись і проходити ТО.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz