Встановлення ГБО на Lexus LX470

Lexus LX470:

  • об'єм 4.7
  • V подібний 8и циліндровий двигун
  • автоматична коробка передач

Встановлене гбо на Lexus LX470:

  • редуктор A.K.M.E. Diego
  • форсунки Valtek
  • газовий комп'ютер A.K.M.E. Diego
  • балон тороїдальний на 86 л.
  • мультиклапан Tomasetto

Поряд з флагманським мотором серії UR (5,7 л) модель також оснащувалася двигунами 2UZ, які відносять до шедеврів світового двигунобудування. На жаль, в 2011 році агрегат зняли з виробництва. Його перевага полягає не в складності конструкції або системі управління, а в колосальній надійності: ДВЗ вважається «надстійким», а безремонтний пробіг легко перевалює 500 км. Саме тому серед мотористів двигун оцінюється найвищим балом.

Однак і його можна «доконати», якщо не дотримуватися міжсервісного інтервалу, ігнорувати заміну ременя ГРМ (кожні 100 тис. км пробігу), заливати «ліве» масло або заправлятися неякісним паливом. А ось поганого пропан-бутану, як відомо, не буває, тому експлуатація на газовому паливі тільки продовжить ресурс агрегату.

газ на Lexus LX 470

Lexus LX 470: витрата газу

Незважаючи на всі свої достоїнства, є у «вісімок» серії 2UZ недолік  висока витрата палива. В умовах міського трафіку він легко досягає позначки 20 л на 100 км. Що ж, тим швидше окупляться вкладення в газобалонну апаратуру. Відзначимо, що споживання пропану буде вище на 15%. Пов'язано це з хімічними та фізичними властивостями нафтового газу. Однак дворазова різниця в ціні вуглеводнів робить експлуатацію на газі вигідною. Причому газифікація ніяк не позначається на динаміці автомобіля або відгуках на педаль акселератора  газифікований LX їде не гірше бензинового.

Алгоритм роботи «Лексуса» з газобалонною установкою наступний: запуск і прогрівання мотора відбуваються як зазвичай  на бензині. Підключений до системи охолодження авто редуктор-випарник, яким комплектується установка ГБО на Lexus LX 470, повинен прогрітися, щоб якісно перетворювати газ з рідкого стану в пароподібний. Коли температура «охолоджувалки» (ОР) досягає 40°C, електронний блок управління (ЕБУ) перекриває подачу бензину і відкриває шлях газу від редуктора до форсунок.

Загалом водій навіть не помічає переходів  зміна паливного режиму видає себе лише світловим сигналом на кнопці керування. До слова, за допомогою кнопки, розташованої в салоні, режим можна змінювати примусово. Опція виручає, коли в баку закінчився бензин і потрібно завестися на пропані. Зловживати холодним газовим пуском не рекомендується через підвищене навантаження на редуктор-випарник.

Зворотній перехід на бензин відбувається також автоматично.

У межах 4000 об./хв. газ на Lexus LX 470 служить основним паливом. Саме в такому діапазоні експлуатуються машини в 90% випадків. Якщо стрілка тахометра долає цю межу, то миттєво включається бензиновий режим. Те ж саме відбувається у випадках несправності газової системи або коли в балоні закінчився пропан-бутан. Тобто водій завжди захищений електронікою від непередбачених ситуацій. Головне  підтримувати мінімальний запас бензину в баку і вчасно проходити сервіс установки.

Міжсервісний інтервал становить 10 тис. км пробігу, а головною сервісної операцією в перші 100 тис. км пробігу залишається заміна фільтрів. Крім того, на ТО майстер перевіряє герметичність системи, стан шлангів низького тиску і надійність з'єднань. Це гарантія того, що ГБО на Lexus LX 470 не завдасть клопоту і прослужить відведений ресурс. Період безремонтної експлуатації головних агрегатів газобалонної системи перевищує 100-тисячний пробіг. За цей термін установка окупає себе три-чотири рази. За допомогою нашого калькулятора окупності можна отримати точну цифру.

Крім комфортної їзди, власників великого «Лексуса» не може не хвилювати питання іміджу.

Поспішаймо заспокоїти: наявність газобалонної установки на борту в очі не впадає. Крім того, розміри кузова позашляховика і наш досвід компонування допомагають оптимально розмістити апаратуру під капотом, а виносний заправний пристрій (ВЗП) можна і зовсім розташувати в звичному місці  в лючку бензобака. Автовласникові не доведеться змінювати звички. Питання по газифікації Lexus LX 470  витрата газу, ціна обладнання, вартість сервісу або ремонту, гарантійні зобов'язання та інше  задавайте нашому консультанту.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz