Наскільки вигідно їздити на Renault Logan

Газ на Логан

«Народний автомобіль» – це звання модель носить заслужено. Загальний пробіг машин, газифікованих у нашому центрі, вимірюється мільйонами кілометрів.

Завдяки невибагливості та просторому салону машину використовують у службах таксі та в корпоративному сегменті. Єдиний недолік – витрати палива завеликі для двигуна об'ємом 1,6 л, тому модель повсюдно переводять на пропан.

ДВЗ чудово підходить під пропан, доказом чого слугує заводська модифікація з ГБО. З нюансів виокремимо необхідність регулювання зазорів клапанів. На бензині процедуру проводять раз на 80–100 тис. км пробігу. На пропан-бутані рекомендуємо робити це частіше – кожні 40 тис. км.

На авто свіжих років випуску ставлять 4-циліндровий ДВЗ об'ємом 1,2 л і турбовальний 3-циліндровий мотор серії Energy.

Газ на Логан 1,2 є доступним у заводській специфікації. Це означає, що цьому агрегату він підходить не гірше, ніж «старшому» товаришу, інакше «реновці» не ризикували б заводською гарантією. Технологічний даунсайзинг стосується і бюджетного сегменту. Радує, що ГБО залишається актуальним і в цьому випадку. Правда, бюджетні комплектації сюди не підійдуть, а ось установки середнього цінового сегменту будуть якраз. На увагу заслуговує французький «турбомалюк».

Статистики щодо 0,9 Турбо ще немає – вітчизняні фахівці до них поки що тільки придивляються, а у Східній Європі газифікацію таких машин поставлено на потік. Хоча виробник вказує феноменально низькі витрати палива, і відгуки власників у цілому це підтверджують, однак ціна А-95 у Євросоюзі є помітно вищою, ніж в Україні. Але це поки що, тому перспектива його газифікації не за горами.

Налаштовуємо газ на Рено Логан

Суть роботи більшості моделей ГБО полягає в корекціях, що базуються на даних бензинового впорскування. Щоб ідеально налаштувати універсальну газову програму, обладнання додатково регулюють після монтажу. Основну частину регулювань виконують на динамометричному стенді, де відкатують різні режими реальної їзди. З урахуванням показань бензинової програми будується альтернативна паливна карта на пропані.

При переході на газовий режим упорскування здійснюється за цими даними. Коли машина повертається в бензиновий режим, корекції відключаються. Перемикання режимами газ-бензин відбувається автоматично, за що відповідає електронний блок управління устаткуванням (ЕБУ).

Щоб переконатися, що Рено Логан їде на газу не гірше, ніж на А-95, вироблені налаштування перевіряються з допомогою діагностичного обладнання. Після цього втручання в роботу системи не потрібне, достатньо проходити планове ТО. Міжсервісний інтервал становить 10 тис. км.

У ситуаціях, коли встановлюються персоніфіковані прошивки під конкретну модифікацію ДВС, додаткові регулювання не потрібні.

VipGaz