Що нового ще чекати від виробників авто у 2017 році: Tokyo Motor Show

Tokyo Motor Show

Поточний рік в автоіндустрії пройшов під знаком блискавки, що уособлює тотальну електрифікацію світового автопарку. Ентузіазм медіа, які підхоплюють новини, що пов'язані з електромобілями, схожий на рекламну кампанію голлівудського блокбастера. Але Токійський автосалон, що розпочався, нагадав світовому автопрому про ще один тренд.

Beyond The Motor (не тільки двигун): розумніше, ще розумніше

Про електрику говорять усі, і деякі компанії-виробники навіть почали зловживати увагою публіки до теми. Наприклад, «Ніссан» представив концепцію «однопедального» управління автоматичною трансмісією в електромобілі. Тобто при відпусканні педалі акселератора відразу починається гальмування і вмикається система рекуперації енергії. Друга педаль нібито залишається, але виключно для екстрених гальмувань. Користі від технології нуль, і навряд чи її коли-небудь упровадять, зате шуму вийшло багато.

Тим часом компанія Mitsubishi представила в Токіо просту і корисну функцію, яку, на відміну від більшості технологій, можна впроваджувати хоч завтра. Йдеться про систему, яка проектує на дорожнє полотно світловий треккер. Світлова доріжка попереджає пішоходів про напрямок руху і наступні маневри автомобіля. Потрібна річ, якщо врахувати, що пішоходи та велосипедисти часто стають жертвами ДТП саме в темний час доби. Миготлива проекція на асфальті, безсумнівно, змусить безтурботну людину відірватися від розмови по телефону або прослуховування музики в навушниках, щоб звернути увагу на дорожню обстановку.

Штучний інтелект непомітно впроваджується в нашу повсякденність. Автопаркувальник став реальністю, а «спілкуванням» автомобілів між собою і з гаджетами без відома власників скоро мало кого здивуєш. Також не за горами час, коли водій зможе відсторонитися від управління і перепочити в дорозі, поки машиною керує електроніка. Усі про це чули, але ось більш реальні та приземлені технології, як у випадку з Міцубісі, чомусь залишаються в тіні.

Незважаючи на слоган (Beyond the motor) Токійського автошоу, який натякає, що двигун тепер – не головна деталь автомобіля, інженерів усе-таки приваблює те, чого можна торкатися. Найприземленішими в цьому відношенні є мотористи Mazda. По-перше, японці продовжують експериментувати з конструкцією роторного движка, хоча сподівань на його серійне виробництво немає. По-друге, вони паралельно розвивають напрям Sky Active. Особливість «небесних» моторів – майже дизельний рівень стиснення, рекордний для бензинових ДВЗ. У такий спосіб «маздовці» покращують віддачу та економічність двигунів, продовжують їх еволюцію. А якщо у ДВЗ є майбутнє, то стане в нагоді і ГБО для авто.

VipGaz