Встановлення ГБО на Honda Pilot

Honda Pilot:

  • об'єм 3.5
  • 6и циліндровий двигун
  • автоматична коробка передач

Встановлене гбо на Honda Pilot:

  • редуктор BRC
  • форсунки BRC
  • газовий комп'ютер BRC
  • балон тороїдальний на 86 л.
  • мультиклапан Tomasetto

Із самого старту продажів 1-го покоління і до сьогоднішнього дня, коли на конвеєрі – уже третя генерація «Пілота», модель оснащується 6-циліндровими агрегатами об'ємом 3,5 л. Це знамениті двигуни серії J, які ставлять практично на всю лінійку Acura, а також на «Одіссей» і «Акорд». Разом з тим, у мотора прекрасний апетит – близько 15 л на 100 км у міському трафіку, тому газ на Honda Pilot ставлять повсюдно.

З нюансів виокремимо фірмову систему зміни фаз газорозподілу і висоти підйому клапанів VTEC, яка забезпечує агрегату тягу «на верхах». По суті, хондівським інженерам вдалося наділити один двигун двома характерами: мотор видає рівний крутний момент у всьому діапазоні обертів, а вгорі, коли стрілка тахометра долає 5000 об/хв, в агрегаті «прокидаються дрімаючі коні». Газовий режим на високі оберти не поширюється, але газифікація дає японському ДВЗ ще одну визначну рису – економічність.

гбо на хонда пілот

Яке ГБО на Хонда Пілот вибрати?

Зазначимо, що комплектація газобалонного устаткування залежить від року випуску машини. Наприклад, у третьому поколінні кросовера двигун J35Y отримав пряме впорскування, а отже, комплектація газової апаратури має бути відповідною. Нижче ми торкнемося цього питання. Що стосується машин попередніх років випуску, то й там не все так просто: разом із традиційним інжектором і VTEC японські інженери застосували систему VCM (Variable Cylinder Management – відключення циліндрів при низькому навантаженні на двигун). При підборі ГБО на Honda Pilot цей момент слід також враховувати.

Чим складнішою є система управління впорскування бензину, тим вищі вимоги до програми газового впорскування. В іншому випадку від газифікації не варто чекати чогось хорошого: некоректне впорскування означає неправильне згоряння кожної порції палива в циліндрах, а отже, на автовласника чекають проблеми з клапанами, головкою блоку циліндрів (ГБЦ), поршнями і каталізатором. Саме тому ГБО на Хонда Пілот підбирають із ряду преміальних брендів. Італійська компанія BRC є саме такою.

По-перше, електронний блок управління (ЕБУ) містить прошивки під конкретний мотор. По-друге, окремі елементи газового комплекту ідеально підходять один до одного – їх сумісність ретельно перевіряється самим виробником. Нарешті, таке устаткування ГБО на Honda Pilot не вимагає додаткового налаштування після монтажу. Завдання установників – правильно змонтувати апаратуру, коректно активувати потрібну прошивку і простежити за процесами автокалібрування та автоналаштування.

Так само йдуть справи з автомобілями з безпосереднім упорскуванням. Установлення універсальних комплектів тут не просто небажане, але й заборонене. Причина полягає в розташуванні бензинових форсунок – вони стоять дуже близько до камери згоряння, і тільки бензин, що циркулює через форсунки, рятує їх від перегрівання.

Тому при переводі машин з прямим упорскуванням на пропан застосовують програми сумісного впорскування газу і бензину. Якщо вас цікавить установлення газу на Honda Pilot із безпосереднім мотором, дізнавайтеся подробиці в нашого консультанта. Ще зовсім недавно газифікація таких ДВЗ була неможливою. Однак ситуація постійно змінюється.

Як працює газ на Хонда Пілот?

Одразу обмовимося, що повністю позбутися бензину не вийде. Холодний пуск і прогрівання двигуна здійснюються у штатному режимі – на бензині. Важливо, щоб температура охолоджувальної рідини (ОЖ) досягла хоча б 40°C, адже антифриз, який циркулює в системі охолодження, виконує ще одну важливу функцію – прогріває корпус редуктора-випарника, що робить можливим перетворення пропан-бутану із зрідженого стану в пароподібний.

Однак водієві немає потреби відстежувати ці процеси – за всім стежить електроніка. Як тільки потрібної температури досягнуто, ЕБУ, яким комплектується кожне устаткування ГБО на Хонда Пілот, перекриває подачу бензину і відкриває газовий клапан. Здогадатися про зміну паливного режиму можна за індикацією на кнопці перемикання газ-бензин. До слова, там також відображається залишок пропан-бутану в балоні. Зворотний перехід на бензин відбувається у випадках, якщо закінчився пропан або оберти двигуна перевищили 4500 об/хв. В інший час газ на Хонда Пілот є основним паливом.

Строк окупності газифікації залежить від конкретної комплектації газобалонного обладнання та режиму експлуатації машини. Наш газовий калькулятор допоможе точніше визначити цей пробіг. У будь-якому випадку, поки ГБО виробить свій ресурс, інвестиції повернуться десять разів. Якщо вас зацікавило встановлення газу на Хонда Пілот, ставте питання нашим консультантам.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz