Встановлення ГБО на Opel astra 1.6

Встановлено ГБО:
Італія
Autogas Italia
Італія
4

На Opel astra 1.6 встановлено ГБО Autogas Italia з балоном на 43 л.

Модель оснащувалася виключно 4-циліндровими «атмосферниками». Найпоширеніші – на 1,4 та 1,6 л, аналог яких ставився також на масові моделі «Деу» і «Шевроле», тому ці агрегати добре знайомі нашим мотористам. Газ на Opel Astra працює не гірше, ніж на «Ланосах» або «Авео».

На щастя для автовласників, мотори серії Z14XE мають гідрокомпенсатори, на відміну від наступної модифікації агрегатів для покоління H. У цьому зв'язку регулювати теплові зазори клапанів необхідності немає, але масу клопоту може завдавати клапан EGR (Система рециркуляції вихлопних газів). Якщо машина не їде, причину насамперед слід шукати там. До слова, перш ніж поставити ГБО на Опель Астра, рекомендуємо переконатись у справності EGR, а також перевірити ВВ-проводи «на пробій» і поставити свіжі свічки запалювання. З інших проблем виокремимо «масложер». Утім, встановлення газу на Opel Astra тут ні до чого, і заміна спрямовуючих клапанів вирішує проблему з маслозйомними ковпачками, які злітають.

гбо на опель астра

Ставимо газ на Опель Астра: нюанси

Під капотом машини – традиційний інжекторний двигун, а отже, тут не потрібно встановлювати газобалонну систему преміум-класу. Тобто вкладення в газифікацію окупляться буквально через 10 тис. км пробігу. Наш газовий калькулятор допоможе обчислити поріг окупності більш точно. Багато чого залежить від бренду ГБО на Opel Astra і стилю водіння.

До речі, на ці опелівські агрегати можна встановлювати обладнання 2-го покоління, так званий «газовий карбюратор». Однак такі системи не дають необхідної точності сумішоутворення, тому що це не передбачено технологією: подача газу регулюється вручну, а коректність налаштувань упорскування перевіряється виключно через відчуття настроювача та водія. Що відбувається в циліндрах – невідомо. Щоб газ на Опель Астра не став причиною передчасної «капіталки», правильніше застосовувати просунуті системи, де впорскуванням завідує електроніка.

Устаткування ГБО на Opel Astra 4-го покоління комплектується електронним блоком управління (ЕБУ). Завдання газового комп'ютера – контролювати і регулювати час упорскування та обсяг пропан-бутану, який подається. Більшість комплектів ідуть з універсальною програмою впорскування, яка вимагає додаткового налаштування після монтажу. І хоча програма передбачає автоналаштування, обмежуватися тільки ними не можна.

Отже, установлення газу на Опель Астра включає в себе додаткові регулювання. Для цього газовий мозок має зібрати інформацію щодо алгоритмів штатного бортового комп'ютера. Цей процес відбувається в режимі реального часу. Потім створюється паливна карта на газу, де час упорскування і кількість палива відповідають бензиновим показникам, тільки з коефіцієнтом, який враховує різницю між бензином і пропан-бутаном. Заключним етапом є перевірка коректності впорскування шляхом діагностики. Тільки після цього машина готова до газової експлуатації.

Як працює ГБО на Опель Астра?

Запуск і прогрівання мотора відбуваються на бензині. Відразу зазначимо, що функція холодного пуску на пропан-бутані є. Однак зловживати нею не можна, тому що при холодному газовому пуску один з основних елементів газобалонної системи, а саме: редуктор-випарник, зазнає підвищених навантажень. Справа в тому, що при зміні агрегатного стану пропан-бутану відбувається його різке охолодження.

У цьому сенсі пропан є холодоагентом, як фреон у компресорах холодильних машин. Саме тому корпус редуктора має «сорочку», де циркулює антифриз із системи охолодження двигуна. Коли охолоджуюча рідина (ОР) є підігрітою, процес зниження температури газу нейтралізується.

Замерзлий редуктор-випарник працює до спрацьованості. Якщо ви хочете, щоб устаткування ГБО на Опель Астра відпрацювало свій ресурс і заощадило в 10 разів більше від вкладеного, тоді використовуйте холодний пуск виключно в аварійних ситуаціях: закінчився бензин або виникли проблеми з бензиновою системою впорскування.

Після запуску двигуна на бензині та прогрівання двигуна до 40°C електроніка сама перемкне машину в газовий режим. За відчуттями ви цього можете і не помітити. Про зміну паливного режиму сигналізує індикатор на кнопці перемикання газ-бензин. Тобто машина експлуатується як зазвичай, тільки замість бензину в циліндри подається газ. Якщо пропан-бутан закінчився або двигун вийшов на підвищені обороти (понад 4500 тис. об/хв), тоді ЕБУ одразу включить штатний режим.

Виходить, завдання водія – вчасно заправляти балон і регулярно обслуговувати устаткування. Періодичність ТО ГБО на Опель Астра становить 10 тис. км пробігу. Про вартість сервісу та інші нюанси газифікації дізнавайтесь у нашого консультанта.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz