Встановлення ГБО на Octavia 1.6

Встановлено ГБО:
Італія
Autogas Italia
Італія
4

На Octavia 1.6 встановлено ГБО Autogas Italia з балоном на 54 л.

У моделі феноменально широка лінійка бензинових і дизельних моторів, які відомі мотористам за всіма вагівськими моделями. Починаючи з другого покоління, в арсеналі почали з'являтися сучасні мотори – TSI, TFSI, FSI. Треба зазначити, що устаткування ГБО на Skoda Octavia 1.6 і на модель із «безпосереднім» двигуном мають різні комплектації. Це пов'язано з конструкцією впорскування.

До слова, 1,6-літрова «четвірка» оснащується звичайним інжектором, тому переходить на пропан-бутан без особливих труднощів. Правильно відрегульований газ на Шкода Октавія 1,6 наділяє автомобіль такими самими тягою і динамікою, як на бензині. Проте крім налаштувань важливо вибрати відповідну комплектацію газобалонного устаткування.

Установлення ГБО на Skoda Octavia 1.6: нюанси

«Атмосферник» із традиційним розподіленим упорскуванням не потребує спеціальних комплектацій ГБО. А отже, можна обійтися комплектом середнього цінового сегмента. Ми рекомендуємо застосовувати обладнання 4-го покоління. Встановлення газу на Skoda Octavia 1.6 є можливим, навіть якщо це 2-ге покоління. Однак редуктор-випарник із ручними налаштуваннями і подача газу в ресивер не дають тієї точності впорскування, якої можна досягти з електронним блоком управління (ЕБУ).

Це означає, що в окремих режимах експлуатації паливна суміш буде некоректною. Помилки в сумішоутворенні ні до чого хорошого не приводять, навіть на невибагливих моторах. Одним словом, якщо ви не хочете, щоб ГБО на Skoda Octavia 1.6 призвело до передчасного ремонту двигуна, ставте на інжектор системи з розподіленим упорскуванням газу, в яких застосовуються газові форсунки – по одній для кожного циліндра.

Єдиний нюанс – потужність газових форсунок або редуктора-випарника повинна відповідати характеристикам мотора.

При виборі форсунок звертають також увагу на такий показник, як «скорострільність». Ідеться про швидкість циклу штока відкрито/закрито. Досвід показує, що газ на Skoda Octavia 1.6 працює краще зі швидкими моделями. Крім того, високий показник «скорострільності» дає можливість ідеально налаштувати програму впорскування.

ГБО на Skoda Octavia

Регулювання ГБО на Шкода Октавія 1,6

Газобалонне устаткування середнього цінового сегменту зазвичай комплектується універсальними програмами впорскування газу. Тобто комплект ГБО на Шкода Октавія 1,6 легко підійде на іншу модель зі схожими характеристиками двигуна. Однак кожний мотор має деякі нюанси, по'вязані з полицею крутного моменту або часом відкриття форсунок. Тому універсальні програми слід налаштовувати додатково вже після монтажу.

На першому етапі газовому ЕБУ дають можливість зчитати заводські налаштування двигуна для різних режимів їзди. На основі отриманих даних настроювач створює паливну карту на пропан-бутані. Щоб остаточно переконатися в коректності впорскування, машину діагностують на газі. Встановлення ГБО на Шкода Октавія 1,6 вважається завершеним, коли діагностика не виявляє відхилень у роботі двигуна, а бортовий комп'ютер (БК) не видає «чеків».

Як працює газ на Шкода Октавія 1,6?

У 4-му поколінні ГБО за управління паливними режимами відповідає ЕБУ: машина заводиться на бензині, а після прогрівання до 40°C електроніка активує газовий режим. Участь водія тут не потрібна – газ включається прямо на ходу.

ЕБУ деяких виробників дозволяють налаштовувати «гарячий» запуск на газі. Тобто, якщо двигун не встиг охолонути, електроніка активує функцію запуску на пропан-бутані. Скільки коштує устаткування газу на Шкода Октавія 1,6 з такою можливістю, уточнюйте в нашого консультанта.

Також є опція ручного перемикання в газовий режим відповідною кнопкою із салону авто. Зазвичай нею користуються, коли з'являється проблема із запуском на бензині. Зловживати холодним пуском на пропан-бутані не рекомендується, щоб не наражати редуктор-випарник на підвищене навантаження. Якщо покладатися на електроніку, то система відпрацює весь передбачений виробником ресурс. А це зазвичай понад 100 тис. км пробігу. За цей строк газифікація окупиться 6–7 разів.

 

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz