Встановлення ГБО на Audi A4 Cabriolet

Модель відноситься до середнього класу автомобілів (D-сегмент), що дало інженерам автоконцерну можливість оснащувати її найширшою гамою двигунів – від цілком цивільних «атмосферних четвірок» до шестициліндрових агрегатів з турбіною і прямим упорскуванням, які ставлять на старші моделі бренду. А в S-серії (спортивна лінійка) можна зустріти навіть восьмициліндровий двигун!

Однак, незважаючи на різноманітність, з газифікацією моделі проблем не виникає. Причому наші автовласники не стали в цій справі першопрохідцями: «а-четверті» входять до п'ятірки найпопулярніших автомобілів Європи, тому економні європейці переводили їх на пропан раніше, ніж в Україні, тут газове паливо перетворилося на повноцінну альтернативу бензину.

Установка ГБО на Ауді А4: нюанси

Бензинові двигуни моделі умовно діляться на дві категорії – безпосередні та звичайні (інжекторні). Починаючи з 2008 року «а-четверті» оснащуються виключно агрегатами з прямим упорскуванням. Про їх газифікацію скажемо далі. Що стосується газифікації традиційного інжектора, то тут майже немає нюансів. Головне, щоб продуктивність основних елементів газобалонної установки відповідала потужності ДВЗ. Наприклад, для редуктора-випарника рекомендуємо дотримуватися невеликого запасу потужності (15–20%), що усуне граничні навантаження на агрегат, а отже, збільшить його ресурс.

У випадку з газовими форсунками запас потужності не є обов'язковим, проте не можна ставити на 150-сильний мотор форси для 100-сильного двигуна.

audi a4

Щоб газ на Ауді А4 не став причиною зниження тяги, звертають також увагу на ще одну характеристику газових форсунок – скорострільність. Ідеться про швидкість спрацьовування клапану (штоку форсунки). Якщо у газового аналога скорострільність не нижча, ніж у штатної бензофорсунки, налаштувати газовий режим виходить точніше. А отже, проблем ні з тягою, ні з підхопленням не буде. Наш консультант завжди підкаже, які форси ідеально підійдуть для вашого мотору, і пояснить – чому. Тут ми просто нагадаємо, що некоректний склад паливної суміші – це не тільки дискомфорт в їзді.

Неправильна газоповітряна суміш призводить до передчасного ремонту двигуна.

Крім прогорілих клапанів проблеми виникають також з каталізатором і турбіною, якщо така є. Одним словом, купуйте і встановлюйте газове обладнання тільки в сертифікованих центрах. Як виглядають сертифікати і дозволи, дивіться у відповідному розділі нашого сайту. Ну, а якщо вам потрібна установка ГБО на Ауді А4 з гарантією, то ви вже там, де треба. Залишилося зв'язатися з нашим фахівцем.

Вибір газового обладнання для машин із безпосереднім двигуном – ще відповідальніше завдання.

Звичайні комплектації газобалонних установок сюди не підходять через нюанси з керуванням впорскуванням газу. Справа в тому, що циркуляція бензину в бензофорсунках тут не припиняється навіть у газовому режимі, щоб штатні форси не вийшли з ладу через високу температуру. В моторах з прямим упорскуванням форсунки розташовані безпосередньо в голівці блоку циліндрів (ГБЦ). Кількість бензину, що подається, зменшується до показника, достатнього для зняття теплового навантаження.

Звичайно, щоб управляти алгоритмом спільного (поперемінного) упорскування, до комплекту ГБО на Ауді А4 з моторами FSI / TFSI входять персоніфіковані програми газового впорскування. Ціна таких комплектацій газобалонної установки є трохи вищою. Однак натомість ви отримуєте надійну і безпечну газову систему, яка не зашкодить ресурсу мотора, а, навпаки, збільшить безремонтний пробіг. Детальніше про варіанти комплектацій газового обладнання для безпосередніх моторів концерну WAG дізнавайтесь у нашого консультанта.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz