Встановлення ГБО на Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer:

  • об'єм 1.6
  • автоматична коробка передач

Встановлене гбо на Mitsubishi Lancer:

  • редуктор AutoGas italy 110hp
  • блок управління E.G.S. ARGO
  • форсунки Valtek
  • балон ХПТ по 42 л.
  • мультиклапан Tomasetto

Модель оснащувалася 4-циліндровими двигунами, які в середовищі газівників прийнято називати «дубовими». Така характеристика озвучується виключно в позитивному сенсі - мається на увазі невибагливість агрегату. Однак, незважаючи на перевірену конструкцію і позитивні відгуки, і ці движки не позбавлені недоліків або особливостей, які слід враховувати при переході машини на пропан-бутан.

Наприклад, «молодша четвірка» об'ємом 1,6 л не має гідрокомпенсаторів. З одного боку, це добре - двигун з пробігом під 100 тис. км не докучає стуком. З іншого - автовласникові доведеться згадувати про регулювання теплових зазорів клапанів. Якщо при бензиновій експлуатації виробник рекомендує регулювати клапани через 100 тис. км пробігу, то на пропані цей термін удвічі коротший. Що стосується моторів на 1,8 і 2 л, то в них гідрокомпенсатори є, і якщо використовувати якісне моторне масло, то вони дуже довго не потребують заміни.
 
Міцубісі Лансер

Ставимо газ на Міцубісі Лансер: нюанси

З урахуванням того, що агрегати безпроблемні і невибагливі, особливих вимог до комплектації ГБО тут немає. Головне - щоб продуктивність редуктора-випарника і газових форсунок відповідала потужності мотора. Редуктори, до слова, краще використовувати потужніші - 20-відсотковий запас вважається нормою. Для машин без гідрокомпенсаторів доцільно включати в комплект варіатор КВЗ, який прибирає зайве теплове навантаження з клапанів шляхом корекції кута запалювання. Для 2-літрових машин варіатор не потрібен.
 
А ось автомобілі з безпосереднім впорскуванням (GDI) більш вибагливі. До слова, марка Mitsubishi - родоначальник прямого впорскування на масових авто. Базовий комплект газобалонної апаратури сюди не поставиш, потрібна апаратура серйозніше з персоніфікованими прошивками електронного блоку управління (ЕБУ). Вартість таких установок вища, проте іншої альтернативи перейти на газ немає. Скільки коштує встановлення ГБО на Міцубісі Лансер 9 з безпосереднім впорскуванням , уточнюйте у нашого консультанта.
Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz