Встановлення ГБО на Hyundai Solaris

Модель оснащується двома моторами (1,4 л і 1,6 л), але, по суті, це один і той самий движок сімейства GAMMA, тільки в агрегату більшого обсягу збільшено хід поршня, а отже – трохи вища потужність.

Для їзди на пропан-бутані обидва двигуни підходять чудово, причому без особливих премудростей. Головне – щоб характеристики елементів устаткування під пропан відповідали потужності мотора, а швидкість спрацьовування газових форсунок не була нижчою за бензинові аналоги. Зазначимо, що до нас у країну іноді потрапляють екземпляри авто з безпосереднім впорскуванням. Там підхід до газифікації дещо відрізняється, і ціна ГБО буде вищою, а отже, окупатиметься обладнання трішки довше. В інших випадках інвестиції відшкодуються приблизно через 10 тис. км пробігу.

Як працює газ на «Солярис»

На інжекторні мотори ставиться газобалонне устаткування 4-го покоління, принцип роботи якого повністю повторює алгоритм на бензині: пропан-бутан подається в колектор через газові форсунки – по одній для кожного циліндра. Процесом завідує електроніка – електронний блок управління (ЕБУ), який бере на себе всі функції управління системою газового впорскування. Це усуває необхідність участі водія в роботі газобалонного обладнання.

Запускання і прогрівання двигуна відбуваються на бензині. Потім, коли температура охолоджуючої рідини сягне хоча б 40°С, «газомозок» відключає бензинові форсунки і відкриває клапан від редуктора-випарювача до газових форсів. Далі за сигналом ЕБУ в форсунці відкривається шток, і пропан впорскується в колектор через вставку.

ГБО на «Солярис» можна також керувати вручну, для цього в салоні є кнопка, що паралельно виконує функції індикатора паливних режимів і покажчика залишку газу в балоні. Однак на практиці до ручного керування вдаються у випадках, коли не працює бензинова система подачі палива – зламався бензонасос або закінчився бензин.

Зловживати цією функцією не рекомендується. У випадках, коли неполадки виникають в самому ГБО або закінчився пропан у балоні, електроніка автоматично переходить у штатний режим, і ГБО ніяк не впливає на бензинову експлуатацію.

Якщо залишилися запитання щодо роботи обладнання, ставте їх нашому консультанту.

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz