Встановлення ГБО на Nissan Almera 1.6

Встановлено ГБО:
Італія
Elpigaz
Італія
4

Установка ГБО на Nissan Almera 1.6

  • Установка ГБО на Nissan Almera 1.6
  • Кількість циліндрів: 4
  • Установлене ГБО: Оптимальний+
  • Редуктор: Elpigaz Drago
  • Форсунки: A.E.B. I-plus
  • Газовий комп'ютер: A.E.B. MP32
  • Балон: 42 L ХПТ
  • Мультиклапан: Tomasetto

Модель оснащується відносно простим двигуном із чавунним блоком. Простота зазвичай слугує запорукою надійності, але зворотний бік цієї переваги – високі витрати палива. Тому встановлення ГБО на Ніссан Альмера – досить часте явище. Погодьтесь, одна справа – спалювати під 10 л на 100 км бензину, а інша – стільки ж використовувати пропан-бутану. Йдеться про витрати в міському трафіку. Проте і на трасі мотор не відрізняється економічністю: показник 6 л на 100 км є досяжним і на 2-літровому двигуні. А тут – 1,6-літрова «четвірка».

Витрати в Ніссан Альмера на газі фактично трохи більші.

Однак через різницю в ціні бензину і пропан-бутану виходить чудова економія. Окупиться газифікація приблизно через 10 тис. км пробігу. Підрахувати строк окупності газобалонного обладнання можна точніше – за допомогою нашого газового калькулятора, де враховуються нюанси індивідуальної експлуатації.

За нинішніх часів ресурс мотора QG16DE чудовий. Виробник не уточнює дані, але наш досвід показує, що 250 тис. км – не межа. ГБО на Nissan Almera ніяк не впливає на цей показник. Головне – коректно підібрати комплектацію газобалонної системи і грамотно змонтувати устаткування.

Крім того, не можна забувати про регулярне ТО – і газового обладнання, і самого двигуна.

Наприклад, ланцюг на двигуні QG16DE аж ніяк не вічний. Перші ознаки розтягування ланцюга – утруднений запуск, нестійка робота ДВЗ [11] на холостих обертах і недостатня тяга «на низах». Ті самі симптоми проявляються при засмічуванні дросельної заслінки та клапана EGR. До слова, газ на Nissan Almera усуває багато проблем, пов'язаних з якістю бензину, адже пропан-бутан згорає чистіше – без нагару та інших неприємностей.

Ще один нюанс, про який слід обов'язково згадати, – це відсутність гідрокомпенсаторів. Періодичність регулювання становить 60 тис. км пробігу. В Nissan Almera на газі регулювання проводять частіше. Що стосується сервісу газобалонного устаткування, то про це скажемо трохи далі.

ГБО на Ніссан Альмера

Установлення ГБО на Ніссан Альмера: комплектація

Двигун «без наворотів» указує на те, що автомобілю не потрібна газова система преміумкласу. Однак рекомендуємо застосовувати комплекти 4-го покоління. Тут реалізоване традиційне розподілене впорскування бензину. Завдання електронного блоку управління ГБО (ЕБУ) – дотримуватися бензинового алгоритму, впорскуючи пропан-бутан з урахуванням коефіцієнту корекції.

Установлення ГБО на Nissan Almera 2-го покоління такої точності впорскування не забезпечить. А некоректне впорскування зазвичай стає причиною прогару клапанів і проблем із каталізатором. До слова, його заміна обійдеться дорожче, ніж вийде заощадити на різниці поколінь газових систем. Тому ми завжди рекомендуємо застосовувати технологію розподіленого впорскування пропан-бутану через газові форсунки – по одній на кожний циліндр.

Щоб газ на Ніссан Альмера працював нормально, ЕБУ дають час «зняти» показники бортового комп'ютера (БК). Потім створюється паливна карта на пропан-бутані. Коректність роботи ДВЗ у газовому режимі перевіряється при діагностиці. Після усунення нюансів, якщо такі виявляться, машина готова до повноцінної їзди на пропан-бутані.

Тобто одними автокалібровками добитися нормальної роботи системи неможливо, адже ГБО на Ніссан Альмера комплектується універсальною програмою впорскування, яка підходить на ряд моделей авто зі схожими характеристиками двигуна. А отже, без уточнюючих регулювань системи не обійтися.

На газифікацію також впливає вибір газових форсунок і редуктора-випарника – основних елементів газобалонного обладнання. У першому випадку звертають увагу на продуктивність і швидкість спрацьовування штоку. Бажано, щоб за «скорострільністю» газова форсунка не поступалася бензиновим аналогам. При виборі редуктора важливим є показник потужності, який відповідає потужності мотора.

Як їде Ніссан Альмера на газі?

Заводиться машина на бензині. Газовий паливний режим активується ЕБУ автоматично – коли редуктор-випарник прогріється до 40°C. За зазначеної температури починається нормальне перетворення пропан-бутану із зрідженого стану в пароподібний. Газовий режим поширюється на весь діапазон обертів мотору, крім підвищених. Коли стрілка тахометра долає позначку в 4500 об/хв, ЕБУ перемикається на бензин. Те саме відбувається, коли закінчується газ у балоні.

Тобто участь водія в управлінні режимами не потрібна. Головне – вчасно заправлятися. Решту запитань ставте нашому консультанту.


 [11]двигун внутрішнього згорання

 

Сподобалась стаття? Поділіться
VipGaz